0
Žádný produkt v košíku.
search

Evropská iniciativa Za pokusy bez zvířat

Pokusy na zvířatech způsobují zvířatům ohromné utrpení a jejich počet téměř neklesá. Často se využívají jen ze setrvačnosti a kvůli nedostatečnému prosazování jiných metod ze strany úřadů. Proto stále probíhají i pokusy, ke kterým již existují alternativy bez zvířat.

Zvířata jsou ale jiná než my. Výsledky pokusů na zvířatech tak nejdou jednoduše aplikovat na lidi. Metody bez zvířat mnohdy přináší přesnější a rychlejší výsledky a mohou být i levnější. V současnosti jich je už celá řada a další postupně vznikají.

Organizace z celé Evropy se spojily, aby společně bojovaly za modernizaci vědy a konec tohoto utrpení. Nyní tak máme jedinečnou příležitost vyzvat EU k tomu, aby nastala skutečná změna. Bez Vás to ale nezvládneme. Podepište iniciativu Za pokusy bez zvířat zde.

Petice za jmenování eurokomisaře pro dobré životní podmínky zvířat

Zájmy zvířat v EU jdou často stranou kvůli tlaku zemědělské lobby. Přeprava živých zvířat je toho dobrým příkladem. Je potřeba zajistit, aby ochrana zvířat byla v Evropském parlamentu zcela jasně oddělena od ekonomických zájmů. Proto jsme společně s dalšími 15 evropskými organizacemi na ochranu zvířat spustili celoevropskou petici za jmenování eurokomisaře pro dobré životní podmínky zvířat. Dejte zvířatům hlas, jaký jim náleží a přidejte se k nám! Podepište petici zde.

Petice Za svět bez kožešin

Je to téměř 4 roky, co se nám společně s Vámi povedlo ukončit kožešinové chovy v ČR. Ve spoustě zemí světa ale zvířata nemají takové štěstí jako u nás. Lišky, norci, psíci mývalovití, činčily a další tráví celý život v malých drátěných klecích. Každý rok je ve jménu módy zabito na kožešinových farmách neuvěřitelných 100 milionů zvířat. To ale není všechno. Kožešinové farmy slouží jako rezervoáry virů a nové viry zde vznikají (např. nové mutace SARS-Cov-2).

Proto jsme společně s dalšími organizacemi Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance) spustili mezinárodní petici Za svět bez kožešin. Následně vyzveme všechny státy, aby kožešinové farmy zakázaly. Petici najdete na www.zasvetbezkozesin.cz. Děkujeme za podpis a další šíření mezi Vašimi přáteli!

Petice za ukončení testování prostředků pro domácnost na zvířatech

V Evropské unii je stále povoleno testování čisticích prostředků pro domácnost na zvířatech. Společnosti bez krutosti (netestující na zvířatech) dokazují, že je možné vyrábět prostředky pro domácnost bez testování na zvířatech, nicméně po celé Evropě stále trpí a umírají králíci, křečci, potkani, myši a další zvířata při testování složek, které jsou součástí běžných prostředků pro domácnost, jako jsou například prostředky na nádobí, osvěžovače vzduchu nebo tablety do myčky. Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech vedla úspěšnou kampaň za zákaz testování kosmetiky na zvířatech v EU, nyní chce téhož dosáhnout i u domácích prostředků.

Stáhněte si a podepište petici zde.

Zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky

Normální je nerušit, neznečišťovat a neohrožovat zbytečně životy ani zdraví spoluobčanů. Proto vítáme iniciativu MŽP ČR a následnou poslaneckou aktivitu, která konečně zamezila rušení lidí i přírody užitím zábavní pyrotechniky v národních parcích (NP) ČR novelou zákona č. 114/92 Sb. To ale nestačí.

Nevidíme však důvod, aby ve zbylé části státu (mimo NP), trpěli lidé i příroda čím dál většími škodlivými dopady petard a ohňostrojů. Není důvod diskriminovat ani přírodu ani lidi mimo národní parky – i oni mají právo na klid.

Proto my, níže podepsaní obyvatelé České republiky, prostřednictvím této petice žádáme Vládu a Sněmovnu České republiky o stanovení Zákazu používání a prodeje zábavní pyrotechniky na celém území České republiky bez výjimky.

Více informací a podpisový formulář najdete zde.

 

Konec doby klecové

Prasata, slepice, králíci, husy, kachny a křepelky jsou vězněni v klecových velkochovech po celé EU. Kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ usiluje o odstranění všech klecí.

Největší evropská petice za zlepšení života hospodářských zvířat se uzavřela. Evropská občanská iniciativa (EOI) Konec doby klecové skončila 11. září úderem půlnoci a přesně za jeden rok získala přes 1,5 milionu podpisů. To představuje jeden z nejvýznamnějších milníků v celé historii hnutí za ochranu zvířat.
Více informací najdete zde: konecdobyklecove.cz