Cookie Consent by Free Privacy Policy website
search

Evropská iniciativa Za pokusy bez zvířat

Pokusy na zvířatech způsobují zvířatům ohromné utrpení a jejich počet téměř neklesá. Často se využívají jen ze setrvačnosti a kvůli nedostatečnému prosazování jiných metod ze strany úřadů. Proto stále probíhají i pokusy, ke kterým již existují alternativy bez zvířat.

Zvířata jsou ale jiná než my. Výsledky pokusů na zvířatech tak nejdou jednoduše aplikovat na lidi. Metody bez zvířat mnohdy přináší přesnější a rychlejší výsledky a mohou být i levnější. V současnosti jich je už celá řada a další postupně vznikají.

Organizace z celé Evropy se spojily, aby společně bojovaly za modernizaci vědy a konec tohoto utrpení. Nyní tak máme jedinečnou příležitost vyzvat EU k tomu, aby nastala skutečná změna. Bez Vás to ale nezvládneme. Podepište iniciativu Za pokusy bez zvířat zde.

Petice za jmenování eurokomisaře pro dobré životní podmínky zvířat

Zájmy zvířat v EU jdou často stranou kvůli tlaku zemědělské lobby. Přeprava živých zvířat je toho dobrým příkladem. Je potřeba zajistit, aby ochrana zvířat byla v Evropském parlamentu zcela jasně oddělena od ekonomických zájmů. Proto jsme společně s dalšími 15 evropskými organizacemi na ochranu zvířat spustili celoevropskou petici za jmenování eurokomisaře pro dobré životní podmínky zvířat. Dejte zvířatům hlas, jaký jim náleží a přidejte se k nám! Podepište petici zde.