0
No products in the cart.

Petice za ukončení testování prostředků pro domácnost na zvířatech

V Evropské unii je stále povoleno testování čisticích prostředků pro domácnost na zvířatech. Společnosti bez krutosti (netestující na zvířatech) dokazují, že je možné vyrábět prostředky pro domácnost bez testování na zvířatech, nicméně po celé Evropě stále trpí a umírají králíci, křečci, potkani, myši a další zvířata při testování složek, které jsou součástí běžných prostředků pro domácnost, jako jsou například prostředky na nádobí, osvěžovače vzduchu nebo tablety do myčky. Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech vedla úspěšnou kampaň za zákaz testování kosmetiky na zvířatech v EU, nyní chce téhož dosáhnout i u domácích prostředků.

Stáhněte si a podepište petici zde.

Zákaz používání a prodeje zábavní pyrotechniky

Normální je nerušit, neznečišťovat a neohrožovat zbytečně životy ani zdraví spoluobčanů. Proto vítáme iniciativu MŽP ČR a následnou poslaneckou aktivitu, která konečně zamezila rušení lidí i přírody užitím zábavní pyrotechniky v národních parcích (NP) ČR novelou zákona č. 114/92 Sb. To ale nestačí.

Nevidíme však důvod, aby ve zbylé části státu (mimo NP), trpěli lidé i příroda čím dál většími škodlivými dopady petard a ohňostrojů. Není důvod diskriminovat ani přírodu ani lidi mimo národní parky – i oni mají právo na klid.

Proto my, níže podepsaní obyvatelé České republiky, prostřednictvím této petice žádáme Vládu a Sněmovnu České republiky o stanovení Zákazu používání a prodeje zábavní pyrotechniky na celém území České republiky bez výjimky.

Více informací a podpisový formulář najdete zde.

 

Konec doby klecové

Prasata, slepice, králíci, husy, kachny a křepelky jsou vězněni v klecových velkochovech po celé EU. Kampaň KONEC DOBY KLECOVÉ usiluje o odstranění všech klecí.

Největší evropská petice za zlepšení života hospodářských zvířat se uzavřela. Evropská občanská iniciativa (EOI) Konec doby klecové skončila 11. září úderem půlnoci a přesně za jeden rok získala přes 1,5 milionu podpisů. To představuje jeden z nejvýznamnějších milníků v celé historii hnutí za ochranu zvířat.
Více informací najdete zde: konecdobyklecove.cz