Cookie Consent by Free Privacy Policy website
search

Blíží se eurovolby, jak se k otázkám ochrany zvířat staví kandidáti a kandidátky?

Blíží se volby do Evropského parlamentu, které jsou pro otázky ochrany zvířat důležitější, než se může na první pohled zdát. 

Složení Evropského parlamentu v příštím volebním období bude klíčové, protože Evropská komise nesplnila závazek k předložení legislativy k ukončení klecových chovů. Bude zásadní, jak na to budou noví europoslanci a europoslankyně reagovat, stejně jako na další otázky týkající se ochrany zvířat. Řada důležitých věcí se totiž rozhoduje právě na evropské úrovni a v České republice pak s nimi již mnoho nezmůžeme.

Organizace CIWF, NESEHNUTÍ, OBRAZ a Svoboda zvířat se spojily, aby v rámci kampaně Evropa pro zvířata zjistily postoj kandidátů a kandidátek k otázkám ochrany zvířat a informovali o něm voličky a voliče. Na webu evropaprozvirata.cz se proto můžete podívat na odpovědi jednotlivých kandidujících a vzít je v úvahu, až se budete rozhodovat u volební urny.

Každé volby jsou důležité nejen pro demokratické směřování naší země, ale i pro zvířata a ty evropské nejsou výjimkou. Nezapomeňte na to, až budete vybírat svého kandidáta či kandidátku.