Cookie Consent by Free Privacy Policy website
0
Žádný produkt v košíku.
search

Je to téměř 4 roky, co se nám společně s Vámi povedlo ukončit kožešinové chovy v ČR. Ve spoustě zemí světa ale zvířata nemají takové štěstí jako u nás. Lišky, norci, psíci mývalovití, činčily a další tráví celý život v malých drátěných klecích. Každý rok je ve jménu módy zabito na kožešinových farmách neuvěřitelných 100 milionů zvířat. To ale není všechno. Kožešinové farmy slouží jako rezervoáry virů a nové viry zde vznikají (např. nové mutace SARS-Cov-2).

Proto jsme společně s dalšími organizacemi Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance) spustili na jaře 2021 mezinárodní petici Za svět bez kožešin. Petice vyzývala představitele zemí G20*, aby veřejně prohlásili, že kožešinové chovy musí skončit.

Za půl roku se podařilo pod petici Za svět bez kožešin celosvětově shromáždit přes 880 tisíc podpisů. Díky Vašim darům, které jsme použili na reklamu na sociálních sítích, vidělo příspěvky ke kožešinovým farmám a otřesné tajné záběry z Polska a Lotyšska na 100 tisíc lidí! Pod českou verzi petice na www.zasvetbezkozesin.cz se pak podepsalo přes 12 tisíc lidí. Splnili jsme tak náš český cíl sebrat 10 tisíc podpisů. Děkujeme.

Sběr podpisů byl již ukončen. Představitelé zemí G20 byli vyzváni, aby veřejně prohlásili, že kožešinové chovy musí skončit. Předání petice proběhlo 20. října v Římě jen několik dní před summitem lídrů G20, který se konal 30. a 31. října. A to není všechno. Organizace z celého světa, které nyní doma bojují za konec kožešinových farem, mají důležitý nástroj podpory. Například Francii se podařilo 18. listopadu prosadit zákon, který kožešinové farmy ukončí.

*G20 je mezinárodní ekonomické fórum zaměřující se na politiku týkající se mezinárodní finanční stability. Jejími členy jsou předsedové vlád, guvernéři centrálních bank a ministři financí z 19 různých států (včetně USA() a Evropské unie.

Obchod bez kožešin

Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer – FFR) je mezinárodní program, který byl zahájen v  rámci Aliance za módu bez kožešin v roce 2006 a jejž Svoboda zvířat od jeho počátku v České republice koordinuje. Pro účast v tomto programu jsou oslovováni prodejci, návrháři a výrobci oděvů a doplňků, kteří se díky projektu mohou připojit k mezinárodní síti firem odmítajících kožešinovou módu. Seznam těchto firem je zveřejňován ve všech zúčastněných zemích a zákazníci mohou díky logu FFR ihned poznat, zda jejich oblíbený obchod podporuje, nebo odmítá krutý a zbytečný obchod s kožešinami. Více se dozvíte na českých stránkách programu www.obchodbezkozesin.cz nebo na anglických stránkách www.furfreeretailer.com.