0
Žádný produkt v košíku.
search

Je to téměř 4 roky, co se nám společně s Vámi povedlo ukončit kožešinové chovy v ČR. Ve spoustě zemí světa ale zvířata nemají takové štěstí jako u nás. Lišky, norci, psíci mývalovití, činčily a další tráví celý život v malých drátěných klecích. Každý rok je ve jménu módy zabito na kožešinových farmách neuvěřitelných 100 milionů zvířat. To ale není všechno. Kožešinové farmy slouží jako rezervoáry virů a nové viry zde vznikají (např. nové mutace SARS-Cov-2).

Proto jsme společně s dalšími organizacemi Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance) spustili mezinárodní petici Za svět bez kožešin. Následně vyzveme všechny státy, aby kožešinové farmy zakázaly. Petici najdete na www.zasvetbezkozesin.cz. Děkujeme za podpis a další šíření mezi Vašimi přáteli!

Obchod bez kožešin

Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer – FFR) je mezinárodní program, který byl zahájen v  rámci Aliance za módu bez kožešin v roce 2006 a jejž Svoboda zvířat od jeho počátku v České republice koordinuje. Pro účast v tomto programu jsou oslovováni prodejci, návrháři a výrobci oděvů a doplňků, kteří se díky projektu mohou připojit k mezinárodní síti firem odmítajících kožešinovou módu. Seznam těchto firem je zveřejňován ve všech zúčastněných zemích a zákazníci mohou díky logu FFR ihned poznat, zda jejich oblíbený obchod podporuje, nebo odmítá krutý a zbytečný obchod s kožešinami. Více se dozvíte na českých stránkách programu www.obchodbezkozesin.cz nebo na anglických stránkách www.furfreeretailer.com.