Cookie Consent by Free Privacy Policy website
search

Mezinárodní den závětí 13. 9.

Zůstaňte navždy v srdcích zvířat.❤️

Život je pomíjivý – to všichni víme. A ačkoliv může být pro někoho odchod ze světa tabu, pro jiné je to příležitost se zamyslet nad vlastními hodnotami a nad tím, co tu za sebou zanecháme. Jednou na Vás s láskou a vděčností mohou vzpomínat nejen Vaši nejbližší, ale také miliony zvířat, kterým dar ze závěti může zajistit šanci na lepší život. 

Darování ze závěti je spojené s hodnotami, pro které žijeme. Je spojené se životem, který díky Vám může pokračovat v srdcích zachráněných zvířat. 

V mnoha státech Evropy je forma darování ze závěti běžná – malý nebo velký dar poskytují tisíce lidí, nejen ti bohatí. Můžete se rozhodnout odkázat celý majetek nebo pouze jeho část. Pokud nemáte žádného dědice a nezanecháte závěť, Váš majetek přechází do vlastnictví státu. 

Jestliže přemýšlíte, jaký odkaz tady po Vás jednou zůstane, je darování ze závěti možná právě tou správnou volbou pro Vás.

Svou závěť ve prospěch zvířat sepsala taky paní Majerová. Tady jsou její důvody:

„Svoboda zvířat je dobročinná organizace a je závislá na dobrovolných darech. Proto ji pravidelně finančně podporuji a v její prospěch jsem sepsala i závěť. Jsem přesvědčena, že tím pomůžu mnoha zvířatům a vykonám tím dobrý skutek i po mé smrti. Věřím, že je mezi námi mnoho lidí, kterým také vadí kruté zacházení se zvířaty a rovněž mohou pomoci svými dary a mohou Svobodu zvířat zahrnout do své závěti. Odměnou jim bude, podobně jako mně, pocit z vykonání dobrého skutku a zejména představa spokojených zvířátek.“

  • Paní Majerová

13. září je Mezinárodní den závětí. Neziskové organizace po celém světě u této příležitosti děkují všem, kteří tímto způsobem pamatovali na dobročinnost. V České republice se tématu věnuje kampaň Závěť pomáhá a u této příležitosti proplácí koalice Za snadné dárcovství za finančního přispění Nadace Via notářský poplatek všem, kteří od 13. září do 13. listopadu sepíší závěť a třeba i jen částí v ní pamatují na dobročinnou organizaci. 

Pokud uvažujete o možnosti darovat Svobodě zvířat prostřednictvím odkazu ze závěti, rádi Vám s procesem sepisování a uzavírání závěti poradíme. Na webových stránkách jsme připravili tipy a rady, jak postupovat. 

Kamila Hosnedlová 

Fundraiserka, péče o dárce
Tel.: +420 731 561 370

E-mail: kamila.hosnedlova@svobodazvirat.cz