Cookie Consent by Free Privacy Policy website
0
Žádný produkt v košíku.
search

Pomoc zvířatům na Ukrajině

Ve čtvrtek 24. února 2022 paralyzovaly většinu západního světa zprávy o začátku invaze Ruska na Ukrajinu. Také my ve Svobodě zvířat jsme byli v šoku. Byli jsme si vědomi toho, že války vedou lidé, ale přesto v nich bojují o život i zvířata. Sekce na ochranu koček Svobody zvířat zorganizovala sběr kočičího krmiva pro plánovaný humanitární transport organizovaný studenty Církevního a Mikulášského gymnázia v Plzni. Několik stovek kilogramů krmiva pak putovalo transportem do humanitárního centra Klaptik nadii ve Stryji nedaleko Lvova, kde pomohlo nakrmit zvířata uprchlíků z východní Ukrajiny. 

Hned třetí den války jsme se rozhodli založit sbírku Pomoc zvířatům na Ukrajině a všechny vybrané peníze poslat ukrajinské organizaci UAnimals. Společně s ní jsme členy mezinárodní Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance) a od vypuknutí války na Ukrajině jsme v pravidelném kontaktu se spoluzakladatelkou UAnimals Olgou Čevgaňuk, se kterou domlouváme i převody finančních darů.

Do konce dubna, tedy za dva měsíce existence naší sbírky, se podařilo na pomoc zvířatům na Ukrajině vybrat přes neuvěřitelných 8,5 milionů korun. Moc Vám za to děkujeme!

Dobrovolníci z UAnimals mohou díky našim dárcům pravidelně rozvážet krmivo pro psy, kočky, ale také jiná zvířata do oblastí zasažených válkou. Nezapomínají ani na majitele zvířat, kteří se ocitli v nouzi a nemají jak své mazlíčky živit. Proto rozdávají krmivo také jim.

Také se provádí transporty zvířat do bezpečí a vybrané finance se dále přeposílají azylům nebo jiným zvířecím zařízením, které momentálně potřebují pomoc. Ty peníze využívají například pro nákup krmení a léků. 

Další informace o využití peněz můžete nalézt na facebookovém profilu UAnimals.