Cookie Consent by Free Privacy Policy website
search

Nový Zpravodaj Svobody zvířat IV/2020

Vyšlo zimní číslo našeho čtvrtletního zpravodaje. Titulní článek tohoto čísla si zaslouží slavnostní fanfáry! Po třech letech neúnavné práce na kampani Cirkusy bez zvířat se nám podařilo dojít do cíle. 4. prosince 2020 vešel v platnost zákon postupně zastavující zneužívání divokých druhů zvířat v cirkusech. Podrobnému znění příslušné části zákona i historii celé kampaně se věnuje většina tohoto čísla. Jako bonus přinášíme rozhovory s koordinátorkami kampaně Aničkou a Luckou a také s MVDr. Radkou Kabrhelovou, veterinární lékařkou a bývalou kontrolorkou cirkusů Krajské veterinární správy, která se po své zkušenosti s kontrolami cirkusů rozhodla v kampani Cirkusy bez zvířat pomoci.

Sekce na ochranu koček připravila článek zabývající se přemnožením koček a tomu, jak by se takové situaci dalo předejít. Opět nechybí ani nabídka koček k adopci.

A na poslední straně najdete jako vždy důležité informace o Svobodě zvířat. Můžete se podívat třeba co nového nabízíme v našem e-shopu nebo jak nás můžete podpořit.

Děkujeme za Vaši přízeň!

Vydání zpravodaje finančně podpořil Fond životního prostředí města Plzně.