Cookie Consent by Free Privacy Policy website
search

Svoboda zvířat spouští sbírku na pomoc zvířatům od Kachovské přehrady, hrozí zde ekologická katastrofa

8. června 2023, P r a h a – Organizace Svoboda zvířat pomáhá ukrajinským zvířatům už od začátku války. V minulém roce spustila nejúspěšnější sbírku na pomoc zvířatům v ČR a právě teď spouští její pokračování na pomoc zvířatům v oblasti okolo protržené Kachovské přehrady. Je třeba evakuovat domácí a hospodářská zvířata, zároveň hrozí ekologická katastrofa a kontaminace Černého moře. 

Po začátku války na Ukrajině spustila organizace Svoboda zvířat sbírku na pomoc zvířatům žijícím na území zasaženém válkou. Sbírka nakonec přesáhla 8,5 milionu korun a stala se největší sbírkou pro ukrajinská zvířata v ČR a jednou z největších v Evropě. Nyní spouští další etapu na pomoc zvířatům po protržení Kachovské přehrady.

Celý svět zasáhla zpráva o protržení ukrajinské Kachovské přehrady. Jde o tragédii pro statisíce lidí, ale také zvířat. Většina oblastí okolo Chersonu je nyní pod vodou, která se rozlévá stále dál. Už nyní je jasné, že půjde o jednu z největších ekologických katastrof v Evropě. 

“Tragédie způsobí kontaminaci Černého moře, ze dna přehrady se do moře odplaví tisíce tun toxických sedimentů, čímž se rozšíří chemikálie a těžké kovy po celém pobřeží, ovlivní Oděský záliv, ale i Rumunsko, Bulharsko a Turecko,” uvádí ekolog Vladyslav Balinsky   pro organizaci UAnimals, která pomáhá zvířatům zasaženým válkou. 

Nyní je pomoc třeba ještě více. Psi, kočky, hospodářská zvířata. Tisíce vyděšených zvířat se teď nachází v postižených oblastech a je třeba je okamžitě evakuovat. UAnimals s pomocí dalších organizací s tím začala okamžitě. A Svoboda zvířat se rozhodla obnovit sbírku na pomoc ukrajinským zvířatům, aby výtěžek pomohl ukrajinským organizacím zachránit co největší množství zvířecích životů. 

Sbírka běží od 7.6. – POMOZTE ZACHRÁNIT TISÍCE ZVÍŘAT PŘED POVODNÍ | Darujme.cz

Foto: Danylo Pavlov, Instagram UAnimals