Cookie Consent by Free Privacy Policy website
search

Dobrý skutek na tento týden! Společně proti utrpení opic z Mauricia!

Svoboda zvířat se spolu s dalšími organizacemi na ochranu zvířat v Evropě ode dneška účastní Týdne akcí proti obchodu s opicemi z Mauricia. Prosím, zapojte se také a pomozte nám apelovat na aerolinky, aby přestaly převážet opice, které následně trpí kvůli krutým pokusům!

Utrpení opic začíná  odchytem z volné přírody a odtržením od jejich rodin. Pak jsou opice drženy v zajetí v nepřirozených podmínkách a buď ony samy nebo jejich mláďata přepravována, v nákladových prostorech letadel do laboratoří, kde je čeká další utrpení během pokusů. 

Během přepravy opice trpí stresem a úzkostí, jsou uzavřeny v malých přepravních bednách v nákladovém prostoru a jsou nuceny snášet dlouhé cesty, během nichž mohou zažívat neznámé a hlasité zvuky, výkyvy teplot a zpoždění během cesty. Některé z nich cestu ani nepřežijí.

Pojďme to společně ukončit! Napište aerolinkám, že si přejete, aby se distancovaly od tohoto krutého byznysu a přestaly převážet opice z jejich domoviny do krutých laboratoří! Děkujeme!

Kontakty na aerolinky:

Prosím, přidejte do kopie emailu Svobodu zvířat: barbora.bartuskova.veclova@svobodazvirat.cz

Text emailu k rozesílání aerolinkám: 

Překlad textu do ČJ (pouze pro porozumění, ne k zasílání) naleznete níže.

Předmět emailu: Stop the cruel trade in monkeys!

Dear Sir or Madam,

I appeal to your company to stop transporting monkeys destined for research and testing. 

The trade in monkeys for research inflicts great cruelty and suffering on monkeys, including their capture from the wild, their forced captivity in unnatural conditions on farms, their transportation in the cargo holds of aeroplanes and their eventual fate in the research laboratory. 

During transportation, monkeys will suffer stress and anxiety while confined in small transit crates in the cargo hold and forced to endure long journeys, in which they may experience unfamiliar and loud noises, fluctuations in temperature and delays en route. Only recently, on November 15th, several monkeys were found dead on board a Wamos Air flight to the USA. 

Many of the world’s airlines, such as American Airlines, British Airways, United Airlines, South African Airways, Delta Airlines, Eva Air, Air Canada and China Airlines, all refuse to transport primates destined for the research industry.

I join with the Czech organization Svoboda zvířat (Freedom for Animals), and the many other animal protection groups across Europe, to appeal to your company to stop transporting monkeys and thereby dissociating itself from this highly controversial and cruel trade.

Yours Sincerely

__________________________

Překlad vzorového emailu leteckým společnostem

Vážená/ý XXX,

žádám společnost YYY, aby přestala přepravovat opice určené k výzkumu a testování. 

Obchod s opicemi pro výzkum způsobuje opicím velké utrpení, včetně jejich odchytu z volné přírody, jejich nuceného zajetí v nepřirozených podmínkách, jejich přepravy v nákladových prostorech letadel a jejich konečného osudu ve výzkumné laboratoři. 

Během přepravy opice trpí stresem a úzkostí, jsou uzavřeny v malých přepravních bednách v nákladovém prostoru a jsou nuceny snášet dlouhé cesty, během nichž mohou zažívat neznámé a hlasité zvuky, výkyvy teplot a zpoždění během cesty. Před necelým měsícem – 15. listopadu, bylo na palubě letadla společnosti Wamos Air letící do USA dokonce nalezeno několik mrtvých opic. 

Mnoho světových leteckých společností, jako například American Airlines, British Airways, United Airlines, South African Airways, Delta Airlines, Eva Air, Air Canada a China Airlines, odmítá přepravovat primáty určené pro výzkumný průmysl.

Připojuji se k výzvě Svobody zvířat a mnoha dalších organizací na ochranu zvířat v Evropě, aby Vaše společnost přestala přepravovat opice a distancovala se tak od tohoto velmi kontroverzního a krutého obchodu.

S pozdravem

 

Chcete pomoci ještě víc?